Hlavné jedlá

Cesnakovo-medový losos pečený v alobale
Predhrejte rúru na 200 °C. Položte veľký kus alobalu na plech tak, aby ho bolo dosť na zabalenie lososa. V miske zmiešajte med, horčicu, citrónovú . . .
Losos s koriandrovo-limetkovou omáčkou
Vyberte filé z lososa z chladničky a nechajte odpočívať pri izbovej teplote asi 10 minút. Zatiaľ pripravte omáčku. Do mixéra pridáme kyslú smotanu, . . .

Prílohy

Cuketové žemličky
Cuketu očistíme, umyjeme a na hrubo postrúhame. V miske zmiešame sypké suroviny, pridáme vajíčka, tvaroh, soľ a korenie. Nakoniec pridáme postrúhanú . . .
Špaldovo zemiakový chlieb
Zemiaky uvaríme, ošúpeme a urobíme z nich kašu. V kuchynskom robote dobre zmiešame zemiakovú kašu s vodou, cukrom, soľou a maslom. Keď je všetko . . .

Šaláty

Šalát z červenej repy s mrkvou, s kozím syrom a s dresingom z vlašských orechov
Očistite mrkvu aj červenú repu a nakrájajte ju na tenké rezance, alebo použite spiralizér. Ingrediencie na dresing dajte do mixéra a do hladka . . .
Šalát z repy, jačmenných krúpov  a syru feta
Repu si dáme variť do hrnca a necháme ju tam 8 minút od zovretia vody. Medzitým si dáme zohriať rúru na 190 °C. Repu osušíme, olúpeme a nakrájame. . . .

Pochutiny

Mrazený rebarborový jogurt
Udusíme rebarboru. Vložíme ju do mixéra a rozmixujeme dohladka. Potom k nej vmiešame jogurt, pomarančovú šťavu a xylitol. Zmes dáme do plytkej . . .
Baklažán s cmarom a granátovým jablkom
Predhrejeme rúru na 200°C. Nakrájame baklažány pozdĺžne na polovičky. Režeme aj so stonkou, ktorá tam ostane pre ozdobu (neje sa). Malým ostrím . . .

Nápoje

Zimné smoothie
Najprv si odšťavte ananás a šťavu dajte do nádoby na ľad. Potom odšťavte pomaranče a šťavu dajte do druhej nádoby na ľad. Obe dajte zamraziť do . . .
Ananásovo kokosová šťava
Dajte dužinu z kokosového orecha, citróny a ananás do odšťavovača a odšťavte. Do tejto šťavy potom nalejte kokosovú vodu z orecha a pridajte ľad. . . .