|<<            1            >>|
Ženy: 6 vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť v posilňovni

Ženy: 6 vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť v posilňovni

1. Rozprávať Čas v telocvični je určený na tréning a nie na sociálne vykecávanie s kámoškami. Pozdraviť priateľov, alebo spolucvičiacich je v poriadku, ale vykecávať sa 20 minút s okolo stojacími kámoškami, v najhoršom prípade s kámoškami čo sedia na strojoch a nepoužívajú ich, tak to nie. Ak si všimnete že sa na vás zle pozerajú, je to pravdepodobne preto, že iba tliachate a zaberáte priestor potrebný na cvičenie, poprípade preto, že zaberáte stroje, ktoré by iní radi použili na cvičenie a . . .
Prečo cítime bolesť po cvičení?

Prečo cítime bolesť po cvičení?

Cítili ste už niekedy bolesť po tréningu do ktorého ste vložili viac úsilia ako obvykle, alebo v ktorom ste cvičili nové cviky alebo aktivity ako obyčajne? Táto bolesť svalov sa objaví zvyčajne až na druhý deň, alebo dva dni po tréningu a môže postihnúť kohokoľvek, bez ohľadu na jeho fyzickú zdatnosť. Táto bolesť je úplne normálna, netrvá dlho, a je znamením zlepšovania kondície, tak sa nenechajte odradiť. Dr Jonathan Folland, odborník na nervosvalovú fyziológiu z Loughborough University, . . .
Buďte fit zadarmo

Buďte fit zadarmo

Tajomstvo ako sa cítiť fit zadarmo, je využiť každú príležitosť, aby ste boli aktívni. Odporúčaná úroveň fyzickej aktivity: - Deti vo veku do 5 rokov – 180 minút každý deň - Mladí ľudia (5 – 18 rokov) – 60 minút každý deň - Dospelí (19 -64 rokov) – 150 minút týždenne - Starší ľudia (65 + rokov) – 150 minút týždenne Spôsoby a miesta, kde možno byť aktívnym zadarmo: - Všade chodiť pešo - Voľné behanie - Bicyklom do práce - Hry v parku - Domáce cvičenie - Skákanie - Fitnes . . .
Výpady – kráľovná cvičení pre ženy

Výpady – kráľovná cvičení pre ženy

Výpady sú zamerané na spodnú časť tela, hlavne zadok, nohy a brucho. Výpady vyžadujú správnu techniku, aby ste si nezranili kolená pri cvičení. Správna technika: Stojte na nohách tak, aby hmotnosť bola v ich strede Chrbticu majte čo najrovnejšie Ruky by ste mali mať spustené pozdĺž tela Teraz môžete urobiť krok dopredu jednou z vašich nôh Teraz je jedna noha pred druhou vo vzdialenosti asi 30-60 cm Pokrčte koleno, znižujte ho, pokiaľ netvorí 90 stupňov s podlahou Druhá noha sa tiež . . .
Plávanie pre začiatočníkov

Plávanie pre začiatočníkov

Plávanie je skvelá forma všestranného cvičenia. Je ideálne, ak chcete byť viac aktívny a zostať zdravý, bez ohľadu na vek alebo schopnosti. Pravidelné plávanie môže znížiť riziko vzniku chronických ochorení, ako sú srdcové choroby, diabetes 2. typu a mŕtvica. Plávanie vám tiež môže zvýšiť náladu a pomáhať udržať váhu pod kontrolou. Plávanie je celoživotná zručnosť, ktorá vám môže zachrániť život. Ak neviete plávať, tak máme pre vás dobrú správu, nikdy nie je neskoro sa to naučiť. Väčšina . . .
Ako správne cvičiť Plank

Ako správne cvičiť Plank

Plank je jedným z populárnych cvičení v izometrickom tréningu. Počas robenia Planku svaly pracujú proti stacionárnemu odporu. Toto cvičenie sa bežne vykonáva počas regenerácie alebo procese zotavenia, čím pomáha, aby sa zabránilo zraneniu. Hlavné svaly, ktoré sú namáhané počas tohto cvičenia sú brušné svaly, ramenné svaly, chrbtové svaly, svaly zadku a svaly na nohách. Mnoho ľudí si myslí, že je to jednoduchý cvik a že je to čistá strata času. Ak sa ale budete držať správnej techniky, nebude to . . .
Ako vytvoriť perfektný playlist pre váš tréning

Ako vytvoriť perfektný playlist pre váš tréning

Správny playlist neznamená len vybrať kopec piesní, ktoré počúvate v rádiu. Hovoríme doslova o „odbornom“ výbere piesní, ktoré dokážu automaticky spáliť vaše kalórie. Manipulácia s tempom pesničiek môže pôsobiť ako diaľkové ovládanie , ktoré hovorí vášmu telu či ma zrýchliť alebo spomaliť bez zvýšeného pocitu námahy. Na zahriatie Či už behávate, robíte cyklistiku, alebo cvičíte na Crossovom trenažéri, musíte sa pomaly dostať do kardio na hlavné svaly. Takže si vyberte dve piesne s . . .
Rady a tipy pre bežcov začiatočníkov

Rady a tipy pre bežcov začiatočníkov

Beh je zadarmo, môžete ho praktizovať kdekoľvek sa vám zachce a ešte k tomu spálite viac kalórií ako pri hociktorom inom bežnom cvičení. Pravidelné behávanie môže znížiť riziko vzniku chronických ochorení, ako sú srdcové choroby, diabetes 2. typu a mŕtvica. Tiež vám môže zvýšiť náladu a udržať vašu hmotnosť pod kontrolou. Niet divu, že beh je v dnešnej dobe tzv. moderné fitnes šialenstvo, ktoré praktizuje veľa celebrít. Tento článok je navrhnutý tak, aby bol beh pre začiatočníkov bezpečný . . .
14 spôsobov ako schudnúť a spáliť viac kalórií počas chôdze.

14 spôsobov ako schudnúť a spáliť viac kalórií počas chôdze.

Beh je v podstate bratranec chôdze. Áno, beh je skvelý, ale po pravde povedané, tak isto je skvelá aj chôdza. A myslím si, že chôdza je naozaj úžasná. Pýtate sa prečo? Vzhľadom k tomu, že ak sa rozhodnete, môžete ísť kľudne von aj teraz a chodiť. Môžete chodiť takmer kedykoľvek a kdekoľvek. Chôdza môže byť s ľahkosťou začlenená do vášho každodenného života. Zvládnuť beh trvá dlho, zvládnuť chôdzu nie. Ak máte nadváhu, alebo máte zdravotné problémy, ktoré vylučujú vysoko nárazové činnosti, . . .
Cvičenie na BOSU

Cvičenie na BOSU

BOSU (Balance Trainer) je jedna z viacerých zaujímavých cvičebných nástrojov, ktorý sa v poslednej dobe objavil vo svete fitnesu. Prečo? Pretože sa dá použiť na rôzne aktivity, popri ktorých pracujeme na vytrvalosti, sile, rovnováhe a stabilite. Na jednej strane je mäkká stláčajúca sa polguľa a na druhej tvrdá rovná plocha, ktorá nám umožňuje používať BOSU mnohými jedinečnými spôsobmi. Čo je to? BOSU je ako fit lopta, z ktorej odrežete polovicu a na spodnú stranu pridáte tvrdú. Polguľa . . .
|<<            1            >>|